Alla spelare i Uppsala Young Champions

Skriven av Carl Fredrik Johansson den 29 oktober, 2016 § 0 kommentarer

Uppsala Young Champions spelas 28/10-2/11 på Uppsala Schackcentrum.

Nedan en presentation av alla deltagare. Alla bilder är tagna av Sveriges Schackförbunds fotograf Lars OA Hedlund som besökte tävlingen under första ronden.

William Cardenas, Uppsala SSS, född 1996, rating 1986

William Cardenas, Uppsala SSS, född 1996, rating 1986

Vitus Buchert, Uppsala SSS, född 2001, rating 1782

Vitus Buchert, Uppsala SSS, född 2001, rating 1782

Vignir Vatnar Stefansson, Island, född 2003, rating 2163

Vignir Vatnar Stefansson, Island, född 2003, rating 2163

367_samlingsbild

Martin Jogstad, Lunds ASK, född 1999, rating 2298

Martin Jogstad, Lunds ASK, född 1999, rating 2298

Ludvig Carlsson, Västerås SK, född 2003, rating 2013

Ludvig Carlsson, Västerås SK, född 2003, rating 2013

Leonardo Aira, Örgryte SK, född 1999, rating 1861

Leonardo Aira, Örgryte SK, född 1999, rating 1861

Leo Crevatin, SK Rockaden, född 2001, rating 2030

Leo Crevatin, SK Rockaden, född 2001, rating 2030

Jungmin Seo, SS 4 Springare, född 2002, rating 2131

Jungmin Seo, SS 4 Springare, född 2002, rating 2131

Joakim Nilsson, Uppsala SSS, född 2000, rating 2059

Joakim Nilsson, Uppsala SSS, född 2000, rating 2059

Isak Storme, SS Manhem, född 2001, rating 2153

Isak Storme, SS Manhem, född 2001, rating 2153

Toivo Keinänen, Finland, född 2002, rating 2345

Toivo Keinänen, Finland, född 2002, rating 2345

Oliver Aron Johannesson, Island, född 1998, rating 2263

Oliver Aron Johannesson, Island, född 1998, rating 2263

Dagur Ragnarsson, Island, född 1997, rating 2232

Dagur Ragnarsson, Island, född 1997, rating 2232

Filip Björkman, Västerås SK, född 1998, rating 1976

Filip Björkman, Västerås SK, född 1998, rating 1976

Felix Tuomainen, SK Rockaden, född 1998, rating 2198

Felix Tuomainen, SK Rockaden, född 1998, rating 2198

Erland Jäppinen, Uppsala SSS, född 2001, rating 1768

Erland Jäppinen, Uppsala SSS, född 2001, rating 1768

Edvin Bannout, Uppsala SSS, född 1999, rating 1818

Edvin Bannout, Uppsala SSS, född 1999, rating 1818

David Bit-Narva, SK Rockaden, född 1999, rating 2019

David Bit-Narva, SK Rockaden, född 1999, rating 2019

Alfons Emmoth, Västerås SK, född 2000, rating 1899

Alfons Emmoth, Västerås SK, född 2000, rating 1899

Akash Mitra, Uppsala SSS, född 2005, rating 1515

Akash Mitra, Uppsala SSS, född 2005, rating 1515

Kommentera

E-postadressen publiceras inte.

  • Nyhetsbrev

  • Uppsala Skolschacksällskap

    c/o Johansson
    Timmermansgatan 3F
    753 33 Uppsala
    Organisationsnr: 802428-0938
    Plusgiro: 1613539-4
  • Arkiv

  • RSS Senaste inlägg

  • RSS UNT:s schackblogg

  • Dagens schackproblem

  • Arkvi